ΝΕΑ

2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Οικονομικός Διαγωνισμός Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου

Tο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, στο πλαίσιο του Ειδικού Προγράμματος Παιδαγωγικής και Διδακτικής Επάρκειας (Θεματική Ενότητα ΠΔΕ02: Διδακτική Οικονομικών, Διοίκησης και Εκπαιδευτική Αξιολόγηση) της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών και με την υποστήριξη των Εργαστηρίων της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών α) Μάνατζμεντ & Δημόσιας Διοίκησης και β) Οικονομικής Ανάλυσης και Πολιτικής, προκηρύσσει τον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμό για το σχολικό έτος 2023-2024, με στόχο την ευαισθητοποίηση των μαθητών/-τριών του Γυμνασίου στην οικονομική επιστήμη.

Το θέμα του 2ου διαγωνισμού θα είναι: «Η ιδέα του επιχειρείν στην Α΄ Γυμνασίου» και σε αυτόν μπορούν να συμμετάσχουν οι μαθητές και μαθήτριες που φοιτούν στην Α’ Γυμνασίου Γυμνασίων στην Ελλάδα και Ελληνικών σχολείων του εξωτερικού.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.