ΝΕΑ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την ημερήσια εκδρομή του Γυμνασίου Μύρινας στη Νέα Κούταλη και τον Μούδρο

Το Γυμνάσιο Μύρινας προτίθεται να πραγματοποιήσει ημερήσια εκδρομή την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 στη Νέα Κούταλη και τον Μούδρο.

Καλούμε, σύμφωνα με την υπ΄ αριθμ. 20883/ΓΔ4/13-2-2020 Υ.Α., τα ενδιαφερόμενα ταξιδιωτικά γραφεία να υποβάλουν προσφορές στο σχολείο μέχρι την Παρασκευή  12  Απριλίου 2024, ώρα 12:00 μ.μ.

Οι προσφορές θα είναι κλειστές και σε αυτές θα αναγράφεται το συνολικό κόστος (με ΦΠΑ).

Πιθανός αριθμός μαθητών: 270-280

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 12

Ημερομηνία πραγματοποίησης εκδρομής: 24/4/2024

Προορισμός: Νέα Κούταλη, Μούδρος και μετακινήσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί.

Μεταφορικά μέσα - προδιαγραφές:

1. Λεωφορεία για τις μετακινήσεις των μαθητών, όπως αναφέρονται στο πρόγραμμα.
  2. Τα λεωφορεία πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένα από ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενα κ.λπ.), καθώς και να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση των μαθητών (ζώνες ασφάλειας, έμπειροι οδηγοί κ.λπ.).
  3. Τα λεωφορεία πρέπει να  παραλάβουν τους μαθητές από το Γυμνάσιο Μύρινας και να τους επιστρέψουν στους τόπους διαμονής τους (Μύρινα – χωριά).
  4. Τα λεωφορεία πρέπει να βρίσκονται στη διάθεση των μαθητών καθ’ όλη τη διάρκεια της εκπαιδευτικής επίσκεψης.

Επιπρόσθετες απαιτήσεις:

1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί τις προϋποθέσεις που απαιτεί η κείμενη νομοθεσία.
  3. Με κάθε προσφορά να κατατεθεί στο σχολείο από το ταξιδιωτικό γραφείο και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  4. Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα για οποιαδήποτε γραπτή διευκρίνιση σχετικά με την εκδρομή, από τα ταξιδιωτικά γραφεία που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον.
  5. Εφόσον για κάποια σοβαρή αιτία (κακές καιρικές συνθήκες, φυσική καταστροφή κ.λπ.) δεν πραγματοποιηθεί η εκδρομή, να προβλέπεται ο επαναπρογραμματισμός της σε κάποια από τις επόμενες μέρες.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ  24/4/2024

Τετάρτη  24/4/2024:

• Αναχώρηση από το Ρωμέικο Γιαλό στις 9:00.
  • Άφιξη στη Νέα Κούταλη στις 9:30. Επίσκεψη στο Μουσείο Ναυτικής Παράδοσης (10:00-10:30)
  • Μετάβαση με τα λεωφορεία στον Μούδρο, επίσκεψη στο συμμαχικό νεκροταφείο και φαγητό (11:00- 15:30).
  • Αναχώρηση και άφιξη στη Μύρινα στις 16:00.

Βεβαιώνω ότι οι μαθητές/μαθήτριες που θα λάβουν μέρος στην ημερήσια εκδρομή του Γυμνασίου Μύρινας, που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, είναι τουλάχιστον το 70% του αριθμού των μαθητών/ μαθητριών που φοιτούν στο σχολείο.

Πολυμένη Ελένη

Κατεβάστε την προκήρυξη υπογεγραμμένη.